Lütfen bekleyin...
COVID-19 Önlemlerimiz

COVID-19 Önlemlerimiz

01 Mayıs, 2020

Teknokent olarak COVID-19 salgını süresince aldığımız çeşitli önlemler sayesinde kampüsümüzde olumsuz bir durumla karşılaşmamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu süreç içerisinde gösterdiğiniz çaba ve önlemlerimize uyum konusunda destekleriniz için hepinize teşekkür ederiz. Sizlerin salgından ekonomik olarak etkilenmeden çıkması sizin kadar bizim de arzumuzdur. Bu kapsamda 31 Mayıs’a kadar uzatılan uzaktan çalışma ve devamında 1 Haziran – 30 Haziran arası istihdam edilen personel sayısının %50’sini geçmemek üzere uzaktan çalışmaya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından müsaade edilmiştir.

Bu kapsamda Haziran ayı muhtasar formlarında dışarıda geçen süreler bölümünde her personel için maksimum 15 gün uzaktan çalışma yapacak şekilde giriş yapabilecektir. COVID-19 salgınında kuluçka süresinin 14 gün olduğu düşünüldüğünde 14-14 şeklinde vardiya sisteminde çalışmanızı önermekteyiz. Bu şekilde hastalığı muhtemel kapmış kişilerin izolasyonu sağlanabilecektir. 1 Haziran’a kadar aktif olan tüm personellere e-posta yolu ile “Teknokent Covıd-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme Ve Kontrol Eylem Planı ve Kılavuzu” gönderilecektir. Ayrıca personellerinize Sağlık Bakanlığı tarafından çeşitli mecralarda yayınlanan eğitim materyallerini izletmenizi önermekteyiz.

Yaşadığımız bu normalleşme sürecinde olumsuz bir durumla karşılaşmamak, çalışan sağlığının korunması ve sonuç olarak firmalarımızın iş kapasitelerinin azalmaması adına 1 Haziran – 15 Haziran arası ve 15 Haziran – 30 Haziran arası iki dönemde çeşitli önlemler tarafımızca uygulamaya alınmıştır.